Betonové pracovní desky

Kuchyně Koupelny Bary Stoly Lavice Parapety Schodiště Speciály Technologie

Nové technologie

Interiéry kuchyní se během několika desetiletí významně změnily a zdokonalily Tvarově originálním a praktickým řešením je kuchyňská linka nebo kuchyňský ostrůvek z technologie DecorLit. Běžné kuchyňské studio Vám nabídne sektorovoé kuchyňské linky v mnoha provedeních, z různých materiálů a v desítkách barevných odstínů a dekorů. Představme si nějaký materiál a pracovně jej nazvěme třeba 'Morkodur'. Jedna továrna jej denně vychrlí tuny. V šedesátišesti barvách a variacích. Je výhodou to, že kuchyňské linky z 'Morkoduru B31-Brown' mají naprosto stejnou barvu a povrch jako kuchyně v jiných domácnostech z téhož materiálu vyrobené? Že i ta Vaše kuchyňská linka se od jiných liší jen svými rozměry? Skutečné originály jsou k vidění na stránce fotogalerie pracovní desky.

 

Kuchyňské desky

Tím nejdůležitějším na kuchyňských linkách je bezesporu kuchyňská deska. Praktickým a moderním trendem je zabudování spotřebičů a příslušenství přímo do kuchyňské desky.

 

Pracovní desky

Pracovní deska je prostorem, ve kterém probíhají hlavní kuchařské práce. Betonové pracovní desky na kuchyňské linky, odlité z ušlechtilého materiálu DecorLit, vynikají vysokou kvalitou odolností a trvanlivostí.

 

Kuchyňské dřezy

Umístění dřezů do pracovních desek je dnes samozřejmostí. Chcete mít kuchyňský dřez s pracovní deskou na kuchyňské lince jako jeden kus? Jako originální monolit? Ano, je to možné! Betonové, beze spár a se snadnou údržbou.

 

Odkapávače na nádobí

Praktická kuchyně by neměla postrádat odkapávač na nádobí zabudovaný na kuchyňské lince v pracovní desce.

 

Krájecí deska, podložka, prkénko na krájení

K přípravě potravin slouží krájecí deska (dřevěná, skleněná, keramická). Kam s horkým nádobím? Na podložky (dřevěné, skleněné, kovové). To vše může být integrováno v betonové pracovní decse na Vaší kuchyňské lince.

 

Kuchyňská linka v minulosti (historii)

V centru lidských obydlí bývala ohniště. Nejbližší místa kolem můžeme označit jako historické kuchyně. Až do průmyslové revoluce (18. století ) se v domácnosti vařilo na otevřených ohnich. Celkový vzhled a funkčnost kuchyně jsou ovlivněny postupujícím vývojem a potřebami  lidské kultury, rozvojem techniky a revitalizací domů. Její hlavní účel, příprava krmě, je však stále stejný a s časem se nezměnil, jen usnadnil a zrychlil. Postupně se v kuchyňských prostorech začíná objevovat nábytek. V období renesance vznikly nové typy úložných a kuchyňských nábytků. Oblíbené kredence a kabinety sloužily k vystavování připravených jídel a nádobí v kuchyni nebo v jídelně. Často byly ozdobeny intarziemi, sloupky, římsami či balustrádami. Zvětšil se význam truhly, předchůdkyně dnešní komody. Kuchyňský nábytek v sestavách několika kusů můžeme považovat za první kuchyňské linky.

 


           

 

 

Novinky